Figvamu stāsts

.

Daudz ir dzirdēts par Kosmosa enerģiju, kas ir pieejama ikvienam, bet reti kurš spēj to paņemt un lietot savā dzīvē. Kāpēc tā? Iemesli ir daudz, dažādi un katram savi, bet lūk viens no tiem - ir izpētīts, ka šo enerģiju „savākt” palīdz noteiktas formas veidojumi (būves un to jumti) noteiktā leņķī.

Un tikai sākot no 90 grādu leņķa visam, kas atrodas uz zemes, ir iespēja uztvert šo būtisko, dzīvei un radošumam nepieciešamo enerģiju. Mūsu senči to zināja - māju jumti bija šādā leņķī. Turklāt Jumja zīme, kas daudzviet izmantota, vēl pastiprina šīs enerģijas koncentrēšanu. Baznīcās, tempļos un citās sakrālās celtnēs leņķis ir šaurāks par 90 grādiem – tur augstākā enerģija ir nepieciešama un tiek izmantota intensīvāk kā citviet. Savukārt lopu mītnēs leņķis ir platāks – lai dzīvnieciņi ir mierīgi. Rūpnīcās, cehos, pagrabos un tamlīdzīgās ēkās jumti ir gandrīz taisni – lai viss, kas tur glabājas, nesasmeļas pārāk daudz enerģijas – tā teikt, lai guļ! Rodas jautājums – kādās mājās lielākoties dzīvo cilvēki? 

Mūsu dzīvības, radošuma un prieka avots – Saule – savu spēku pār ikvienu no mums lej kupolveidā – nu akurāt Figvama formā! Varbūt tāpēc, varbūt ne tikai tāpēc, bet mūsu dzīvē Figvamu netrūkst. Par to īpašs paldies jāsaka BunguBungām, jo tieši viņas, topot un ciemojoties pie šādu būvju meistariem – kaimiņiem igauņiem – iededza šo ideju arī mums.  

Mūsu pirmais figvams tapa vasarā – praktisku apsvērumu dēļ – lai Helsus festivālā Pokainim, kurš kopā ar Lauri un Arnitu pārstāvēja Pokaiņu mežu, būtu jumts virs galvas. Rezultāts bija oriģināls, saulains un dzīvespriecīgs, turklāt uz tā atradās vieta arī mums – Šambungām.

Vasaras un atvasaras mēnešos Lauris un Arnita dzīvojās un bungas darināja zem saulainajām, dažkārt lietainajām, bet naktīs - zvaigžņotajām debesīm, un nakšņoja teltī. Tomēr laikam kļūstot dzestrākam pienāca laiks īstākai mājai – Figvamam. Kas nepieciešams Figvama būvei? Izdoma, apņēmība, spēks, līdzsvars, neliela izpratne par biomehānikas likumiem, vairāki baļķēni, vairāki tenti, trepes un virves. Un vieta KUR. Pārnesot telti un ugunskura vietu uz Figvamu, top glauni apartamenti – virtuve, guļamistaba, darbnīca un viesistaba, kuru labprāt apmeklē gan divkājaini, gan četrkājaini draugi (pēdējie gan to dara, kamēr neviena nav mājās). Ir kur dzīvot un strādāt.

Kad pieredze ar Figvamu – māju ir izdzīvota, tad pārējie Figvami jau rodas ātri un atbilstoši notikumiem. Pokaiņu Zināšanu gadatirgū  savos „Meža kabinetos” – improvizētajos Figvamos - apmeklētājus pieņēma dziednieki, astrologi, dažādu instrumentu skaņu un vibrāciju pavēlnieki, dažādu ķermeņa prakšu un kustību meistari, dabas bagātību pārzinātāji un citi Zinātāji. Pokaiņu meža bērnu nedēļā mazajiem gudriniekiem bija iespējams pašiem iemācīties celt Figvamus, savukārt Šambungu vakaros Rīgas studijās, veikaliņos un citās vietās Figvams ir viens no elementiem, ar kuriem acumirklī rodas TĀ noskaņa – Sava pasaule Lielajā pasaulē!